Kosárlabda hírek

A Kadett érmes csapat. Fotó Kárpáti Lajos. Január középső hétvégéjén a Magyar Bajnokság Régiós Döntõjén vett részt Pécsen a Szentesi KK junior csapata. Az elsõ meccset Kaposvár ellen vívták, nem sok sikerrel. Szentesi KK – Ka-posvár 53-96 (8-29, 11-23, 17-24, 17-20).

Ezután a békésiekkel játszottak a harmadik helyért. Szentesi KK – Békés 78-68 (9-17, 15-23, 23-5, 19-17, 17-4).
Kezdõcsapat: Gergely 8, Csábi 6, Szanyi 8, Orgona 21, Halász 24
Csere: Drávai, Sarusi-Kis 3, Gémes 6, Megyeri, Forgó 0, Pete 2, Blaskovics 0.

JANUÁR VÉGÉN…

Az U12-es csapat sikeresen kezdte a bajnokságot Szegeden.
Az első mérkőzésen nagy arányú győzelmet arattak a Vásárhelyi Vámpírok csapata felett.

Vásárhelyi Vámpírok – Szentesi KK 24:51 (4:14, 6:10, 5:15, 9:12)
Markó (csk) 20, Balla 5, Komjáti 0, Farsang 0, Gergely 3, Letavecz 0, Lakatos 0, Szekeres 2, Deák 8, Balázs 13, Vígh 0.

A második mérkőzésen kitűnő küzdelem ellenére sajnos a végjátékban alulmaradtak a Szedeák Aranysakálok csapattal szemben.

Szedeák Aranysakálok – Szentesi KK 34:25 (3:10, 6:4, 17:4, 8:7)

RÉGIÓS DÖNTŐT NYERT KADETT CSAPATUK!
A szentesi rendezésű régiós döntőn négy csapat vett részt, ezek közül a szentesi volt az egyetlen olyan klub, akinek nincs NB1 A osztályú felnőtt csapata. Az első mérkőzésüket a magyar kosárlabda világban elismert PVSK kadett csapata ellen játszották. A pécsiek az egész meccs alatt az eredmény után futottak, végig a mérkőzést a szentesiek vezették, nem adtak nekik esélyt a felzárkózásra. Legjobb emberüket rövid pórázon tudták fogni jól védekező játékosaiknak – Drávai Tamásnak és Antal Tamásnak – köszönhetően. Támadásban kiemelkedőt nyújtott Orgona Gergő, aki pontos dobásaival, palánk alatti játékával, szép zsákolásával gyönyörködtette a nézőket. A szentesi játékosok CSAPATként küzdöttek, nagyon vágytak a győzelemre, amit végül meg is szereztek, ezáltal bekerülve a döntőbe.

Szentesi KK – PVSK-Panthers 67:48 (24:15, 18:15, 9:10, 16:8)
Gémes 12, Visinka 0, Pete 4, Blaskovics (csk) 2, Orgona 37, Drávai 5, Antal 5, Lantos 2, Kondor 0, Varga 0, Kútvölgyi 0, Beke.

A döntőt a paksi Atomerőmű csapata ellen játszották. Ez a mérkőzés közel sem bizonyult egyszerűnek. Az első percekben Drávai Tamás szórta a pontokat, majd Orgona Gergő és Gémes Imre is csatlakozott hozzá. Az elejétől kezdve a harmadik negyedig fej-fej mellett haladtak, amikor nagyobb előnyre sikerült szert tenniük a szentesieknek. Pete Milán jól helyezkedve a palánk alatt többször is betalált. A harmadik negyedet 12 pont előnnyel fejezték be. Sajnos ez az előny hamar lecsökkent a negyedik negyed első felében. Több játékos is 4 faulttal játszott, vigyázni kellett a mozdulataikra.

Az előző meccshez hasonlóan hatalmas szívvel játszottak a fiúk, ha nem is mentek a dobások végig harcoltak, hogy meg legyen a győzelem. Sajnos két fontos, meghatározó játékost, Pete Milánt és Gémes Imrét is elveszítették a negyedik negyedben, így nélkülük értek az utolsó percekhez, a végjátékhoz. Blaskovics Áron mindkét meccsen a tőle elvárható biztos védekezést nyújtotta, besegítve másoknak, ezzel elősegítve a csapatát. Orgona ezen a mérkőzésen is bizonyította megállíthatatlan pontszerző képességét, korosztályában a 47 pontjával!
Szerencsére az egyre jobban felzárkózó paksi csapat nem tudta megfordítani az eredményt. A szentesiek minden labdáért, pontért felszántották a parkettát, harcoltak, ezzel elérve céljukat: a déli régióban BAJNOKOK lettek.

Szentesi KK – Atomerőmű SE 90:87 (23:22, 20:23, 26:12, 21:30)
Drávai 12, Gémes 17, Pete 10, Blaskovics (csk) 2, Orgona 47, Visinka, Antal 2, Lantos 0, Kondor, Varga, Kútvölgyi, Beke.

Több mint 80 néző és szurkoló izgulta végig velük a mérkőzéseket, ezzel emelve a rendezvény hangulatát. A Szentesi KK további mérkőzéseire is várják a nézőket, érdeklődőket.