Szentesi eredmények Szerbiában

Pólyáné Téli Éva és Szabó Imre szenior úszók. Fotó archív.Szabadka, 2014. 06. 15. Szerbia Szenior Úszóbajnokságát a Szerb Hosszútávú Maraton és Szenior Úszó Szövetsége egy napon, de egy délelőtti és egy délutáni program keretében rendezte meg a költségek kímélése érdekében. A két versenyrész között a téli hosszútávúszó bajnokság utolsó fordulóját is megrendezték, 2500 méteren át küzdöttek egymással a versenyzők.

A Szentesi Delfin Egészségmegőrző Sport Clubból négy versenyző szállt vízbe a szerb bajnoki címekért, s kiemelkedően szerepeltek. 19 klub vett részt a megmérettetésen Szerbiából, Romániából és Magyarországról, a pontversenyben a maroknyi létszámú szentesi csapat a második helyen végzett, s 19 egyéni bajnoki címet szereztek meg.

A versenyen nemcsak korosztályonként hirdettek győzteseket, hanem az egyes számokban a legjobb teljesítményt elérő versenyzőt külön díjazták, mint az abszolút legjobbat. A szentesiek itt is szorgosan gyűjtötték a trófeákat, 7 számban hirdettek szentesi abszolút győztest, 5 másodikat és 2 harmadik helyezést is elértek ebben a kategóriában. Az összes versenyző közül a legjobb egyéni teljesítményt elérő versenyző is a Szentesi Delfin ESC-ből került ki, Pólyáné Téli Éva 100 méteres mellúszásával érdemelte ki a rendezők különdíját.

Melkuhn Dezső.

Eredmények – zárójelben az abszolút helyezés, amennyiben az első háromban végzett az összes versenyző közül.

Pólyáné Téli Éva: 50 mell 1. (1.), 100 pille 1. (1.) 50 pille 1. (1.) 100 mell 1. (1.) 200 vegyes 1. (1.) 50 hát 1. (2.)

Melkuhn Dezső: 400 gyors 1. (1.) 100 pille 1. (1.) 200 vegyes 1. (2.) 200 gyors 1. 50 pille 1. 100 mell 1.

Bocskay Zsófia: 100 gyors 1. (2.), 200 vegyes 1. (2.) 200 gyors 1. (2.) 50 pille 1. (3.) 100 pille (3.)

Bodnár Istvánné: 50 mell 1. 50 gyors 1.