Hirdetni a szeretetet… – Mitől lesz más egy délután?

A képen balról Labátné Nan Piroska, mellette Bánfiné Szőke Erika.

A Mozgáskorlátozottak megyei egyesületének helyi csoportja minden szerdán összejövetelre hívja tagjait a Petőfi Caféba. Így történt május 14-én is, amikor különleges vendégek, a legutóbbi Teréz anya – díjasok meséltek a tagoknak a szeretet erejéről, a segítő szándék hasznosságáról.


Bánfiné Szőke Erika (képen jobbról) a Boldogság klubot mutatta be, és mesélt arról az útról, amelyet háromgyermekes édesanyaként, immár négy unokával a családban, megtett. Megvalósította Szentesen Bagdi Bella ötletét, és 2015 szeptemberétől a klubba jelentkező, elsősorban hölgyeknek, megtanította a hála és az optimizmus gyakorlatát, és segített nekik a társas kapcsolatok minőségi formálásában. A klub kapcsolatot ápol a sepsiszentgyörgyi Boldogság klub alapítóival. Idehaza fát ültettek a hála és a szeretet jegyében, amelyeket a klubtagok folyamatosan ápolnak. Együtt tanultak a szeretetnyelvről, és a Boldogság világnapját, március 20-át is megünneplik.


Erika örömmel emlékezett meg arról, hogy ma a diákoknak már lehet Boldogság óra az iskolákban.
A klub részt vesz a Hajléktalan Segítő Központ ünnepek előtti megajándékozásában, egy-egy alkalommal mintegy 400 palacsintával lepik meg a szálló lakóit a szorgos asszonyi kezek, s persze a segítség nélkülözhetetlen használati tárgyakra is kiterjed. Majd megismertette a jelenlévőkkel a Teréz anya – díj történetét.
Labátné Nan Piroska (képen balról), aki szintén idén kapta meg a díjat, hivatásos gondnokként 36 ellátott mindennapos ügyeinek intézője. Arra emlékezett vissza, hogy amikor édesanyja a Mozgáskorlátozottak helyi csoportjának vezetőségében dolgozott több évtizeden át, az alatt számára is természetessé vált segíteni. Ha kellett, gyógyszert váltott ki, ügyeket intézett, szervezett. Azt vallja, a jó ember jókor van jó helyen. Javasolta mindenkinek, ha ismernek rászorulót, merjenek jelzéssel élni, de akkor is, ha önmaguk éppen váratlanul szorulnának segítségre.
„Nagy dolgokra nem mindenki képes. De kis dolgokat nagy szeretettel bármelyikünk megtehet.” (Teréz anya)
-dite-
(Fotó: Lehoczkiné Margó)

Aktuális lapszám: http://www.varosivisszhang.hu/?page_id=30031 és a megújult E-Könyvtárban a  bit.ly/3Flj9tX linkről az 2. oldalon olvasható!

Itt lehet hozzászólni !

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni.