Gyermekgyógyász orvosaink

A múlt század közepe után a gyermekáldás jelentõs volt városunkban is. Az ellátásukat lelkiismeretesen végezték: dr. Bacskai Jenõ, dr. Bessenyei Kálmán, dr. Stern Rudolfné, dr. Gyenes József, dr. Kovalovszki Lajos, dr. Milotay László.

Fiunkat tüdõgyulladással, beszûrõdéssel vittük dr. Bakcsai osztályvezetõ fõorvoshoz, aki arról tájékoztatott bennünket: “A csecsemõk, kisgyermekek nem tudják elmondani a betegségüket. Az õket bántó kór felfedezése, megállapítása az orvosokra hárul. A pontos diagnózishoz viszont széles alapokon nyugvó ismeretekre, gyakorlatra van szükség.” Gyermekünk ezek alapján gyógyult fel. Gyógyítóira évtizedek múltán is tisztelettel emlékezünk…
Monológ: A gyermekorvosok gyógyító munkájuk mellett tanácstagokként társadalmi tevékenységet végeztek. Dr. Gyenes József pl. a kiséri városrész közvilágítás korszerûsítését érte el. Az orvosok gyógyító, és városunkért társadalmi, alkotó tevékenysége példa értékû
Kátai Ferenc

Itt lehet hozzászólni !

A hozzászóláshoz be kell jelentkezni.