Sikerrel szerepeltek az Európa bajnokságon – A polgármester köszöntötte a szentesi kötélugrókat

Forrás: Magyar Ugrókötelesek Szövetsége Facebook
  • -Négy hét felkészülés előzte meg az Európa bajnokságot. Ahogy az iskolának vége lett, azonnal kezdtük a felkészülést, amibe a csapat mindegyik tagja beletette szívét, lelkét. Reggel fél 9-től délután 5 óráig a tornateremben folytak az edzések. Büszkék lehetünk magunkra, jó felkészülést tudhatunk magunk mögött – összegezte a grazi szereplés előzményeit Vass Vivien, a szentesi Kiss Bálint Kötélugró SE edzője. Négy hét felkészülés előzte meg az Európa bajnokságot. Ahogy az iskolának vége lett, azonnal kezdtük a felkészülést, amibe a csapat mindegyik tagja beletette szívét, lelkét. Reggel fél 9-től délután 5 óráig a tornateremben folytak az edzések. Büszkék lehetünk magunkra, jó felkészülést tudhatunk magunk mögött – összegezte a grazi szereplés előzményeit Vass Vivien.

Július 18-án utazott a szentesi csapat az Ugrókötél Európa Bajnokságra Ausztriába, Grazba, ahol először a csapat versenyszámokra került sor 19-én.
-A csapatunk a 15+ nyílt versenyen indult, összetett negyedik helyezést értünk el. Lehetett volna kicsit jobb, de összességében a versenyszámonkénti eredményekkel meg vagyunk elégedve, mert a formációs gyakorlatunkkal 3. helyezést értünk el, míg a páros gyakorlattal aranyérmesek lettünk. Ezzel sikerült a két évvel korábbi címet megvédeni, ami hatalmas dolog – tette hozzá, majd így folytatta:

Forrás: Magyar Ugrókötelesek Szövetsége Facebook.

-Délután a 12-14. junior csapatverseny volt, amelyben 5 olyan versenyzőnk szerepelt, akik először vettek részt Európa bajnokságon. Ebben a mezőnyben 14 csapat indult, ezért a mi versenyzőink számára nem kis kihívást jelentett a helytállás. Egyik csapatunk a DD3 versenyszámban 11. (húsz csapat közül), míg a másik összetettben 6. helyezést ért el. A formációs gyakorlatukkal 3-ok lettek versenyzőink.

-Vasárnap voltak az egyéni versenyek, a női egyéni csapat 40 fős volt, nagyon komoly küzdelemben kellett teljesítenünk. A szabadon választott gyakorlatával három szentesi versenyző állhatott dobogóra. Összetettben Podmaniczki Panna Európa-bajnok lett.

A sajtótájékoztatón, fotó dt.

-A felnőtt mezőnyben is voltak versenyzőink, Tarjányi Orsolya 12. lett a gyakorlatával, Varga Dorina 21. Varga Márk összetettben a 10. helyen végzett. Varga Máté 7. lett, aki a félperces gyorsasági számban másodikként teljesített. Nagyon erős volt a felnőtt mezőny, Európa és világrekordok születtek most is – sorolta az eredményeket az edző.

Szirbik Imre polgármester megköszönve a csapat teljesítményét, virágcsokorral köszöntötte Podmaniczki Panna Európa bajnok kötélugrót. Az önkormányzat további támogatásáról biztosította a versenyzőket, kifejezve örömét a jövő áprilisi országos diákolimpiai megmérettetés szentesi megrendezésének lehetősége miatt.

Kovács János, a Művelődési, Ifjúsági és Sportbizottság elnöke, gratulálva a csapatnak, óriási eredménynek értékelte már azt is, hogy kijuthattak az Európa bajnokságra. Kiemelve szólt a sikerről, amikor viszont helyi versenyzőnek szólhatott Grazban a magyar Himnusz. Örömét fejezte ki, hogy sérülés nélkül tudtak szerepelni, hiszen ez a sport is rendkívül igénybe veszi a fiatalok ízületeit. Egészségben teljes további sikereket kívánt a versenyzőknek.

A sajtótájékoztatón. Fotó dt.

Krausz Jánosné önkormányzati képviselő nyugtázta, hogy nagyon sokan drukkoltak a csapatnak a verseny ideje alatt. A közösségi média sokakkal tudatta a sikeres szereplés körülményeit, így tudatosodott, hogy ez a sportág egyre eredményesebben öregbíti városunk hírnevét – mondta.

A bajnokságon elért eredmények részletesen:

Junior csapatban (12 – 14 éves korcsoportban):
Rácz Luca, Nemes Nóra és Nagyiván jázmin DD3 gyakorlattal 11. helyezést értek el.

Őze Virág, Podmaniczki Panna, Sebesy Gréti és Pataki Lili eredményei: formáció gyorsasági: 6. hely, DD gyorsasági 6. hely, páros gyakorlat 6. hely, formáció gyakorlat: 3. hely, DD3: 5. hely, DD4: 7. hely., ÖSSZETETT: 6. hely.

Kovács János gratulált a csapatnak. Fotó dt.

Nyílt versenyen (15+ korcsoportban): Tarjányi Orsolya, Varga Dorina, Varga Márk, Varga Máté és Vass Vivien eredményei: formáció gyorsasági: 4. hely, DD gyorsasági 5. hely, páros gyakorlat 1. hely, formáció gyakorlat: 3. hely, DD3: 4. hely, DD4: 5. hely., ÖSSZETETT: 4. hely.

Egyéni eredmények: 12 – 14 éves korcsoport: Sebesy Gréti
szabadon választott gyakorlat: 1. hely, Podmaniczki Panna
30 mp-es gyorsasági: 8. hely, 3 perces gyorsasági: 9. hely
szabadon választott gyakorlat: 2. hely.

ÖSSZETETT: 1. hely – JUNIOR EURÓPA BAJNOK
Őze Virág 30 mp-es gyorsasági: 14. hely, 3 perces gyorsasági: 14. hely, szabadon választott gyakorlat: 3. hely, ÖSSZETETT: 7. hely.
 Varga Dorina: szabadon választott gyakorlat: 21. hely. Tarjányi Orsolya:
szabadon választott gyakorlat: 12. hely. Varga Márk 30 mp-es gyorsasági: 16. hely, 3 perces gyorsasági: 12. hely, szabadon választott gyakorlat: 8. hely, ÖSSZETETT: 10. hely. Varga Máté 30 mp-es gyorsasági: 2. hely, 3 perces gyorsasági: 5. hely, szabadon választott gyakorlat: 12. hely, ÖSSZETETT: 7. hely.